Smotra folklora 2014

13. MEĐUNARODNI FESTIVAL FOLKLORA

“STARA JE ŠKRINJA OTVORENA”

23

MUĆ

18. i 19. srpnja 2014. godine

 

 

PROGRAM 18. 07. 2014. GODINE

2

DJEČJA GRUPE

 Početak u 20 sati na Radači

 

1. KUD “BRANIMIR 888 MUĆ”  – “Dječje igre iz Muća”

Obradili: Ljiljana Vlajčević i Joško Jelavić
Voditelj:
Jelena Šegović

2. KUD “CICILJONA” SUPETAR-BRAČ – “Stari plesovi otoka Brača”

Koreograf: Branko Šegović
Voditelj: Ines Damjanović

 

3. KUD OŠ„PRIMOŠTEN“ – ” Brojalice i napjevi Primoštenskog kraja”

Koreograf: Jadranka Bašić
Voditelj: Jadranka Bašić

4. KUD „ŽUPA GRAB“, GRAB –  „Dječje pisme i igre iz Staroga Splita”

Koreograf: Branko Šegović
Voditelj: Branko Šegović i fra. Duško Botica

 

5. KUD „SALONA“, SOLIN –  „Stari Splitski plesovi“

Koreograf: Branko Šegović
Voditelj: Ivan Boban, Tea Matešić, Goran Ćićerić i Ivona Milišić

6. HKUD „TURČINOVIĆ“ – ŠIROKI BRIJEG BIH – „Pisme i kola zapadne Hercegovine“ Gabriela Žeravica

Koreograf: Ante Bilać
Voditelj: Gojko Kožul
7. KUD „MOSOR“, GATA –  „Igre Gata i okolice i gatsko kolo”

Koreograf: Katarina Bušić
Voditelj: Hajdi Gašpić u odsutnosti Nikolina Radmilo

 

8. KUD „ JADRO “ SOLIN –  „Pjesme i plesovi Međimurja“
Koreograf i voditelj:
Gabrijela Žeravica i Nikolina Peroš

 

9.KUD  „DALMACIJA“  DUGI RAT – “Ličko kolo iz Otočca”

Koreograf: Branko Šegović
Voditelj: Milivoj Raljević

 

10. KUD „ KRALJ ZVONIMIR „ KNIN – ” Običaji kninskog kraja- njemo kolo”

Koreograf i voditelj: Jagoda Štivinović

 

11. HKUD „ ZORA„  STRUGE GORICA, ČAPLJINA BIH – ” Splet dječjih igara iz okolice Čapljine i šireg dijela Hercegovine”

Koreograf: Tomislav Karlušić
Voditelj: Tomislav Karlušić

12. HKUD ” SV. MARKO” VIONICA – ČITLUK – Kola i pjesme: kolanje, trojanac, taraban, trusa i bokulja

 

Koreograf: Zdenko Damjanović
Voditelj pjevanja i sviranja: Dragan Ivanković

 

 

PROGRAM 19. 07. 2014. GODINE

2

ODRASLE SKUPINE

 Početak u 20 sati

Postrojavanje i mimohod od OŠ u Donjem Muću

1. KUD „ BRANIMIR 888 “ MUĆ – “Umicanje divojke sa derneka”
Voditelj i koreograf:
Jelena Šegović

2. KUD „ DIKOVAČA “ – “Zmijavačko kolo i ganga”

Koreograf: Branko Šegović
Voditelj: Ana Jurčević

3. “F.A. PSZCZINA” POLJSKA – Poljske pjesme i kola

4. HKUD “SELJAČKA SLOGA” TREBIŽAT ČAPLJINA BIH – “Izvorne pjesme i plesovi iz okolice Čapljine”
Koreograf i voditelj:
Ivo Sušac – Bronđa

5. KUD „ DALMACIJA “ DUGI RAT – “Splitska kvadrilja

Koreograf: Branko Šegović

Voditelj: Milivoj Raljević

6. KUD „ ZGODA  “ VILNO LITVA – ” Litvanska kola i plesovi”

7. ZKUD „VLADO TASEVSKI“ SKOPLJE MAKEDONIJA

8. KUD „ BILJE “ BILJA BARANJA – ” plesovi Baranje
Koreograf i voditelj:

9. FOLKLORNA GRUPA CANTARES de ALVARES PORTUGAL

skrinja

ZAHVALJUJEMO SE NA POMOĆI

SVIM FIZIČKIM I PRAVNIM

OSOBAMA KOJI SU DOPRINJELI

NA BILO KOJI NAČIN I POMOGLI

ORGANIZATORU U ORGANIZACIJI

I PROVEDBI OVAKO VELIKE

PRIREDBE OD IZUZETNOG

KULTURNOG I DRUGOG ZNAČAJA

ZA PROSTORE OVOG DIJELA

 DALMATINSKE ZAGORE

 

ČUVAJMO SVOJE OBIČAJE,

NOŠNJU, TRADICIJU, PJESMU I

PLES, ČUVAJMO SVOJ IDENTITET

 

POSLIJE SMOTRE

DOMJENAK I ZABAVA

 

OGRANIZATOR I DOMAĆIN

KUD „BRANIMIR 888“ MUĆ

IMG_3874 (Medium)

 

IMG_3682 (Large)

4

Video sadrzaji

Vrijeme u Muću
Top